Celoroční mobilní domky

Vidíte mobilní domek. Je dlouhý něco přes deset metrů široký tak do čtyř. Působí jako taková nudle. Spíše vypadá jako chata, chatka, chatička na léto. Jenže výrobci a prodejci tvrdí, že se ve většině těchto mobilních domků dá bydlet přes celý rok. Teda i v zimě. Je to možné? Vždyť, se tohle určitě nedá pořádně vytopit, a pokud ano, majitel se zřejmě nedoplatí za energie.

To je ale naprosto mylný předpoklad. Nejen, že se mobilní domek dá s úspěchem vytopit na komfortní teplotu, ale dokonce je jeho konstrukce energeticky úsporná. Některé domky mohou být dokonce označeny za energeticky pasivní stavby.

Usazování mobilního domu

Jak je toho docíleno? Především díky promyšlené konstrukci, vyloučením tepelných mostů a použitím moderních izolačních materiálů.

Místo již klasických izolačních materiálů jako je polystyren, nebo minerální vlna, se používá stříkaná PUR pěna. Izolace dosahuje tloušťky 100 a 130 milimetrů. V případě požadavku na zvýšenou izolaci se tato tloušťka zvýší ještě podkladovým polystyrenem, který se stane základem pro klasický fasádní systém.

Společnost Lavarohouse má ve stálé nabídce vždy přes 200 mobilních domků, které jsou ve většině případů celoročními mobilními domy. V nabídce jsou domy dovezené ze zahraničí, tedy použité. Lavarohouse s.r.o. je však také výrobcem nových domů, vlastní konstrukce.

Půdorys jednoho z domků

V nabídce má už realizované, hotové mobilní domky, skaldem. Pak se firma soustředí na dvě řady domků. Jedna řada je pojmenovaná Lavaro. Druhá řada je řad Premium. Jak již název napovídá, jde o specifické mobilní domky, luxusnější konstrukce i zaměření. Řadí se zde domky energeticky pasivní a pak také domky rostoucí.

To jsou domky, které rostou společně s mladou rodinou. Vyrábí se totiž v jednotlivých segmentech, které jsou konstruovány tak, že se dají vzájemně na sebe napojit.

Právě v modulových domech, vzájemně propojitelných je zřejmě budoucnost mobilních domů jako takových.