Co je na trampolínách s ochrannou sítí tak výjimečného

Šetrný sport

Pohyb je vlastní všem živým tvorům, ani člověk není výjimkou, bohužel dnešní doba není příliš nakloněna přirozeným pohybovým aktivitám. Řada lidí provozuje buď extrémní sporty, přetěžuje pohybový aparát a na druhé straně spektra jsou lidé téměř bez pohybu, kteří tráví mnoho času sedavým zaměstnáním.
Skákání na trampolínách s ochrannou sítí https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti je považováno za jednu z nejvíce šetrných sportovních aktivit. Proč tomu tak je?

trampolína se sítí

Především jde o pohyb na pružné podložce. Nejsou přetížené klouby ani páteř, a přitom jde o velmi náročné cvičení posilující krevní oběh, lymfatický systém a většinu svalstva včetně břišního a zádového. Jde zároveň o vynikající spalovač přebytečného tuku a antistres. A skutečně stačí jen pár minut denně, abyste se cítili svěží a v dobré náladě.

Vybírejte certifikované výrobky

Regulace trhu není dostačující a bohužel se v obchodní síti objevují i výrobky s vlastnostmi, jež neodpovídají bezpečnému nářadí. Musíte si uvědomit, že jde o silně namáhanou konstrukci, kterou lze vyrobit z pevných masivních trubek, kvalitních pružin a odrazové plochy, nebo také z trubek tenkostěnných, nestabilních, s nevhodně rozloženým těžištěm a z podřadného plastu. Není jistě nutné zdůrazňovat, co by se mohlo přihodit na takovém nářadí při intenzivním tréninku nebo dokonce při nácviku akrobatických prvků.

skákání

Kam jí posadit

Při zakoupení tohoto specifického výrobku vzniká tradiční dilema, kam jej umístit. Většina z nich mívá velký průměr mezi třemi a čtyřmi metry a navíc je třeba zvážit umístění i z toho důvodu, aby byla dobře přístupná po schůdcích. Problémy vznikají především ve vnitřních prostorách, kdy lidé zapomínají na omezenou výšku stropu. Základem je tedy především stabilní – rovný a pevný povrch, buď trávník, dlažba nebo beton. V žádném případě ji nestavte na měkké podloží, např. písek nebo neudusanou zeminu.