Kočičí miláčci jsou vašimi pány, smiřte se s tím

Pokud máte doma kočku, určitě se jí hodně přizpůsobujete, jako každému mazlíčkovi. Jak ale poznáte, že vaše malá chlupatá kulička je šéfem vaší rodiny i vašeho bydlení? Přinášíme vám seznam několika věcí, které zná každý, kdo má doma alespoň jedno kotě.
kotě s pánem
–          Píšete na klávesnici?
Je jedno, jestli potřebujete pracovat, odesílat důležité zprávy, nebo si třeba jenom zahrát hru na odreagování. Potřebujete udělat něco do práce nebo si jenom tak povídat s přáteli? Vaše kočka je nejenom zvědavá, ale hlavně mazaná. Jednak vyhledává teplo, a jednak miluje, když někomu může ležet na klíně, protože se ráda mazlí. To znamená, že si vám buď lehne na klín tak, aby se vám velmi špatně pracovalo, nebo si rovnou lehne přímo vám pod ruce vedle laptopu, případně je tak otrkaná, že zalehne klávesnici. A pak pracujte…
schovaná kočka
–          Zapomeňte na design a styl
Ačkoli jste vždycky snili o tom, že budete mít krásně vybavený lesklý byt, pravděpodobně se toho nikdy nedočkáte. Ve vašem bytě je všechno uzpůsobeno tak, aby měla kočka co nejlepší pohodlí. Všude jsou pelíšky, škrabadla, prolézačky a poličky, na kterých může kočka odpočívat nebo si hrát. Všude po zemi jsou hračky, plyšové myšky a kuličky.

–          Vaše postel není vaše
Ačkoli má kočka sto padesát pelíšků po bytě, stejně spí jenom ve vaší posteli, nejlépe v čerstvě povlečených peřinách. Ale kdo jste, abyste kočku budili? Takže si lehnete k ní tak, abyste se mohli ke svému kočičímu miláčkovi tulit. Nevadí, že kočka zabírá tři čtvrtě postele a celou peřinu.
kočka v šále
–          Nemůžete nechávat na stole jídlo
Je jedno, jestli se jenom otočíte na moment a vytahujete něco z ledničky, nebo kontrolujete, zda je maso v troubě už upečené. Sotva se otočíte, kočka hupne na linku, a buďto se dožaduje pozornosti, nebo se rovnou zakousne do toho, co máte vytažené z lednice či spíže.