Máme si spořit na horší časy?

Patříte mezi lidi, kteří si odkládají peníze na dobu, kdy nebudete mít z nějakého důvodu peníze? Jste lidé, kteří žijí do poslední koruny, a ještě využívají kreditní karty a půjčky, jinak nevyjdete měsíčně? Co je lepší? Rozhodně je velice dobrý nápad, si spořit peníze bokem. Ideální situace by byla, aby člověk měl na běžném účtu alespoň čtyři průměrné měsíční platy. Pokud se totiž něco stane, tak je zde jistota, že nějakou dobu člověk nemusí svůj standard měnit. Jen si představte situaci, že člověk onemocní a nemůže chodit do práce, dokonce musí dát výpověď a nemá prakticky žádný příjem, co potom dělat?
kožená peněženka.jpg
Pokud má člověk finance naspořené, nemusí se alespoň po nějako dobu bát. Určitě vás napadá otázka, kolik si tak měsíčně odkládat peněz. Na to neexistuje dokonalá odpověď. Záleží totiž čistě na vás, kolik si budete odkládat. Pamatujte, že čím více si budete odkládat, tím lépe pro vás.
 
V dnešní době je všechno poměrně drahé a je potřeba pamatovat na to, že i v případě, kdy nebudete mít zajištěný příjem, tak budete muset platit nájem a případné splátky, pokud máte. Bohužel ani v tomto případě nelze důležité platby opomenout. Nezapomínejte na to, že se člověku velice snadno může stát, že onemocní, případně nastane situace, kdy nebude schopen vydělávat tolik peněz, kolik byl zvyklý.
peníze v kšiltovce.jpg
 
Jestli patříte mezi lidi, kteří žijí na doraz a mají plno různých kreditní karet a půjček, tak o to více by ta rezerva měla být. Možná si říkáte, že se přece nemůže vůbec nic stát, maximálně nezaplatíte nájem a nějaké splátky. Nicméně nemůžete počítat s tím, že vám někdo bude s placením nájmu čekat několik měsíců. Pokud máte splátky, tak se můžete domluvit s finanční institucí na tom, že potřebujete odložit jednu nebo více splátek, ale opět to nejde stále dokola. Odložená splátka neznamená, že vám ji odpustí, naopak budete muset zaplatit několik splátek najednou. Když to nebudete řešit, jednoduše se může stát, že na vás bude uvalena exekuce, a to už není nic dobrého. Podívejte se, kolik lidí v dnešní době v exekuci je a nemá ani možnosti ji nijak splácet.
 
Celkově vzato si určitě nějaké finance odkládejte. Mohu hovořit z vlastní zkušenosti, kdy mi to několikrát zachránilo situaci. Nespoléhejte na to, že vám v této situaci pomohou kreditní karty. Pamatujte, že je také budete muset splácet.