Ten nejlepší pokojíček

Ať je to batole nebo školák, rodiče se musí postarat o to, aby dítě vyrůstalo v bezpečí,klidu a fantazii podporujícím prostředí. Děti rostou jako z vody a na každé období dětství a dospívání potřebují nejen jiné oblečení a obutí, ale i jiné hračky, nábytek, vybavení. Rychle začnou poznávat svět, pak si hrát a učit se. Děti jsou prostě obklopeny svým vlastním světem plným fantazie. Je dobré, když má kolem sebe předměty, které fantazii podporují a zároveň také hračky a předměty, které ho uklidňují, když je čas odpočívat.
medvěd a kojenec
Pár tipů co zapojit při vytváření království vašich maličkých i větších:

světlo a barvy
Barvy vdechnou pokoji dětskou náladu a osobnost. Zkuste vymalovat stěny v dětském pokoji různými barvami. Působí to příjemně a dětsky hravě. Rozbít celistvou barevnou plochu doplňky a obrázky, které se dětem líbí. Dejte jim do pokojíčku jejich oblíbené kamarády a hrdiny. Budou se s nimi cítit bezpečně a v pohodlí. Nechte je, ať si je uspořádají podle sebe. Tento příspěvek je sponzorován našimi partnery Wigs
loď jako postel
tvary
Použijte ty, které děti znají. Prvky, které rozpoznají podporují dětskou fantazii a pomáhají k vytváření vlastního hravého světa. Nábytek volte světlejší a barevný. Ostatní doplňky je vhodné pořídit třeba ve tvaru známých pohádkových postaviček.

velikost
Podívejte se na věci a vůbec svět dětskýma očima. Ověřte, zda je pokoj přizpůsoben výšce malých obyvatel. Že na vše potřebné dosáhnou. Na šuplíky, kde mají své věci, na poličku, knihovnu. Velmi důležitá je přístupnost k vypínačům světel, hlavně u postelí.
postýlka a křeslo
kreativita
Umožněte jim poznávat svět nových dobrodružství. Například umístěním několika malých lamp po pokoji můžeme hrou světel vytvořit  různé scény. Děti, které si rády vytváří různé imaginární světy to jistě ocení. Rády budou třeba součástí pohádky, příběhu. Ovšem pozor na tmu, té se bojí. Jejich bujná fantazie zde pracuje naplno. Vyhněte se tedy tmavým místům. Tmavé kouty zůstávající bez možnosti osvětlení je mohou děsit také na chodbě, při noční cestě na záchod.