Zvonek u každého domu nebo bytu je takovou hlavní informativní jednotkou. Informuje nás o tom, že někdo přišel, nebo vyžaduje naši pozornost. Ať už to je balíček od pošty, kamarád nebo hosté, kterých byste se nejraději vyvarovali. Na to vše vás zvonek upozorní. Jaké máme způsoby instalace zvonků a jaké jsou nejefektivnější?
Zvonky s dálkovým přijímačem
Tento druh zvonků je nejrozšířenější. Zejména se uplatňuje u vlastníků domů, kteří mají vchod na svou nemovitost dál od samotných dveří od domu. Samotné “tlačítko", které spustí zvonek u nás doma je připevněno na viditelném místě. Třeba na sloupku či plotě. Pokud se v domě nachází více osob, měli bychom instalovat více zvonků pro každou rodinu a k tlačítkům připevnit známky se jmény. Takto se označují zvonky třeba v bytových domech nebo panelácích.
Výhoda těchto zvonků je jasná: můžeme si je nainstalovat téměř kamkoliv a neomezují nás žádné kabely. Jediné omezení, které bychom našli, je výdrž samotné baterie a dosah vysílacího zařízení.
Zvonky s mikrofonem a reproduktorem
tento typ zvonků se využívá nejčastěji u vchodů do komerčních budov. Ať už je to škola, firma nebo nemocnice. Není ale výjimkou ani u osobních budov. Můžeme to vidět například u bytových domů, nebo domů s více obyvateli, kde každý z nich má svou vlastní kolonku se jménem. Při stisknutí příslušeného tlačítka můžeme komunikovat s osobou na druhé straně, která dostane upozornění o návštěvníkovi. Osoby se mohou domluvit, nebo si člověk uvnitř může ověřit identifikaci návštěvníka.
Vyplácí se to hlavně u škol, kdy je před vchodem tento zvonek umístěn a můžete se domluvit s recepční, proč jste vlastně přišli a co potřebujete. Je to hlavně z důvodu bezpečnosti a zabránění možného nebezpečí pro velké množství osob uvnitř.
Kamerový systém
Součástí bezpečnosti objektu jsou také kamerové systémy. Spolu se zvonkem, mikrofonem a kamerou tvoří tyto bezpečností prvky téměř nedobytnou pevnost pro nechtěné návštěvníky s cílem ublížit osobám uvnitř.