Podmanivý plamen

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti. Každoroční letní tradicí je pořádání rodinných zahradních oslav nebo zahradních párty s kamarády, při čemž nemůže za žádných okolností chybět pořádná „grilovačka”. Po spořádání všech připravených dobrot přichází povídání u ohně, jehož plamen si nepřekonatelně žádá náš upřený pohled a v jehož přítomnosti jsme mnohem uvolněnější a otevřenější jak ve svěřování tajemství, navazování nových přátelství, tak těm nejšílenějším nápadům. Hotové kouzlo plamenů! Proč tomu tak ale je?Hořící oheň
V této situaci totiž k moci přistupuje stará část mozku, která si moc dobře pamatuje období lidských dějin, kdy na ohni záleželo naše přežití jak v ohledu zajištění tepelné úpravy potravy, tak v ohledu zastrašení případného nepřítele. Zkrátka a jednoduše oheň byl symbolem bezpečí a jistoty.
Z tohoto důvodu je skvělou volbou pořízení krbu do obývacího pokoje, nebo do ložnice. Tato volba samozřejmě poskytuje nespočet praktický výhod, dnes ale dáme prostor spíše těm, jež se týkají naší psychické stránky.
V přítomnosti otevřeného ohně z nás odpadne celodenní nahromaděný stres, který vystřídá pocit harmonie. Díky čemuž se nejen uvolníte, protože, jak jistě víte, důsledky stresu na zdraví člověka jsou vědecky prokázány v nespočtu nejrůznějších studií, takže zlepšíte vztah se sebou samým, ale také s ostatními rodinnými příslušníky a partnerem. Při umístění krbu v ložnici také zlepšíte kvalitu vašeho spánku a odstraníte případné problémy s usínáním a nespavostí. No posuďte sami, jak se usíná za zvuku jemně praskajícího krbu, ze kterého na vás navíc proudí příjemné romantické světlo a teplo? Důležité je ale zmínit bezpečné provedení krbu, aby v konečné fázi nespáchal více škody než užitku. Jak se říká: oheň je dobrý sluha ale zlý pán.Oheň v krbu
Toho, že by krb ve vašem domově působil jako pěst na oko, se rozhodně obávat nemusíte, protože v dnešní době jsou k dostání opravdu v jakémkoli provedení, designu, velikosti i technologii. Stačí si tedy jen vybrat, zda chcete spíše krb teplovzdušný, který se v této době těší největší oblibě, plynový, jež se spíše záležitostí moderní, teplovodní, který má celou řadu dalších využití, jako například napojení na bojler nebo na topení, nebo třeba bio krb, jež je poměrně novinkou ve svém oboru.