Doplněk nejen pro horké dny

Vzhledem ke globálnímu oteplování musíme počítat s tím, že v dalších letech se v našich končinách bude průměrná teplota zvedat. To však neplatí pouze pro zimní měsíce, ale poznáme to hlavně v létě. Už ta poslední stála za to. Horko až k zalknutí je možná super na dovolené u moře, ale muset ho zažívat prakticky dva měsíce vkuse doma není nic, co by stálo za to. Vysoké teploty navíc nezpůsobují pouze takové maličkosti jako je pocení, ale i dehydrataci, která s pocením a vedry úzce souvisí. Řečeno ve zkratce – je potřeba více pít a pohybovat se v prostorách, kde panují co nejnižší teploty. I z tohoto důvodu jdou v posledních letech klimatizace na dračku, jelikož se jedná o jediný opravdu účinný způsob, jak se z letních veder nezbláznit.

ventilátor

Klimatizace dnes již určitě nepatří mezi luxusní vybavení, ale standard. A to hlavně díky výhodnějším cenám. I nové modely se dají pořídit za pěkné peníze. Výhodné je také to, že tyto klimatizace nejsou tak náročné na spotřebu jako jejich předchůdkyně. To je asi největší strach všech zájemců o ně. Elektrická energie je totiž vcelku drahá a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento stav měl v dohledných několika letech výrazně změnit k lepšímu, spíše naopak.

klimatizace

Vhodné pro alergiky

 

Existuje celá řada lidí, kteří kvůli úsporám používají ke zlepšení klimatu v místnosti větráky. Ty samozřejmě nejsou ani zdaleka tak účinné jako klimatizace, které navíc mohou fungovat v zimě jako topení, což větráky samozřejmě nemohou. Samotná cirkulace vzduchu sice může působit příjemně, ale není příliš zdravá, zvláště, pokud má člověk sennou rýmu. Víří totiž nejen vzduch, ale rovněž i všechny mikročástice v čele s prachem a dalšími drobnými alergeny, které běžně dokáží u citlivých jedinců vyvolat i záchvat kašle nebo spustit jinou bouřlivou reakci. S kvalitní klimatizační jednotkou nové generace nic takového rozhodně nehrozí.