Jak se naučit žít pomaleji

Inspirací by nám mohli být seveřané, ti navzdory všem pracovním povinnostem umí velmi dobře dbát na osobní štěstí a pohodu a to i když jsou jejich práce stejně stresové jako ty naše. Důležité je si vždy umět říct, jestli to celé stojí za to a jestli by nebylo dobré popřemýšlet o změně zaměstnání a prostředí. Pár osvědčených rad na přepracovanost je například jóga. Zkuste si vyhradit každé ráno klidně jen deset minut na protažené celého těla. Uvidíte, že se Vám zlepší kvalita spánku a Váš pohybový aparát nebude tolik namáhán a když ano, tak to alespoň zvládne mnohem lépe.
stres z práce
Taky se vyvarujte používání elektronických zařízení, které nemají filtr na modré světlo hodinu a půl předtím než jdete spát. Modré světlo totiž zabraňuje tvorbě melatoninu, který se začíná tvořit až v té opravdu tvrdé spánkové fázi. Tento hormon má na starosti to, abyste se Vaše tělo zvládnou zregenerovat a odpočinulo si během spánku. Pokud tedy usínáte těsně poté, co jste vypnuli Váš mobilní telefon, který neměl filtr na modré světlo, tato fáze se dostaví třeba až za dvě hodiny… No a jestliže spíte v průměru třeba jen šest hodin denně. Vaše tělo odpočívá jen pouhé čtyři hodiny. A to už je špatně. Ráno se probudíte a máte pocit, že jste ještě více unavení, než když jste šli předešlého dne spát.
vytetované křížky

To že jste přepracovaní často neznamená, že jste i unavení fyzicky. Někdy je tedy dobré se po práci zajít třeba proběhnout do parku anebo vyrazit na nějaký výlet do přírody. Na čerstvém vzduchu si velmi dobře odpočine Váš mozek a Vy si pročistíte hlavu a tím načerpáte spousty energie.

Vždy mějte na paměti, že nic na světě nestojí za to, abyste se psychicky a fyzicky odrovnali. Pokud Vás tedy ničí až takto drasticky Vaše zaměstnání, je lepší ho změnit a začít někde jinde. Život je dlouhý a jediný, tak si ho hlavně užívejte a jen nepřežívejte.