Hypotéky a jejich podmínky

Jak je to tedy ve skutečnosti? Úvěr zastavený majetkem, tedy nějakou nemovitostí jako je dům, byt nebo pozemek, se vždy nazývá jako hypotéka. Tu si mohou vzít lidé jakéhokoliv věku bez rozdílu. Nebankovní společnosti nedělají ani rozdíly v tom, zdali máte nebo nemáte záznam v registru dlužníků, čili poskytují úvěry tohoto typu všem lidem bez rozdílu. Rozdílná může být akorát úroková sazba, protože je každému jistě jasné, že jakmile máte záznam, tak Vám banka neposkytne žádný úvěr, protože jste takzvaně nebonitní klient, čili i u nebankovních společností z těchto důvodů můžete očekávat o něco málo vyšší úrokovou sazbu.

euro-870757_960_720

A jak je to s obdobnými názvy?

Hypotéka bez dokládání příjmů zkrátka a dobře neexistuje. Pod tímto konkrétním názvem se vždy objeví nějaký finanční produkt, většinou se jedná o podnikatelský úvěr, který má vlastní specifická stanoviska. Znamená to, že má své vlastní podmínky pro získání úvěru. U všech úvěrů se také zjišťuje, z čeho a jak je bude klient splácet.

utahování opasku

Každý poskytovatel půjčky si musí ověřit, zdali bude jeho klient schopen splácet. Tato pravidla jsou daná zákonem, a proto se musí nejenom tolerovat, ale také především dodržovat, protože tímto je chráněn samotný klient. Pokud si zrovna Vy půjčíte, jistě se nechcete dostat do potíží se splácením, proto si společnosti musí nějakým způsobem ověřit, zdali budete schopni splácet. Většinou se dokládají příjmy a v některých případech také výdaje v domácnosti. Záleží na výši úvěru, čili na tom, kolik peněz si chcete tímto způsobem vypůjčit.

Ručení nemovitostí většinou sazby úroků snižuje, protože zastavujte majetek. Nízké procento úroků je zárukou nižších splátek, ale i přesto s tím klient musí vždy počítat. Vše si můžete vypočítat dopředu nebo na základě osobní žádosti.

Prokazování svých výdělků se opravdu bát nemusíte. Je zde velká tolerance a navíc, pokud nemůžete příjem doložit Vy osobně, je zde ještě možnost, že za Vás může svým výdělkem ručit někdo jiný, například z rodiny rodiče, sourozenci, bratr, sestra nebo někdo z dalších rodinných blízkých.

Tento způsob můžete uplatnit i v případě, že nemáte stabilní neboli stálé výdělky.