Lepší vyhořet, než se stěhovat

Tohle rčení mě mockrát napadlo před pár lety, kdy jsem se během 2 let stěhovala 3x. Nicméně jsem došla k názoru, že to není pravda. Již dříve jsem se stěhovala jednou s rodiči a pak od rodičů, ale to jsem byla jen účastníkem celé akce, ne jejím organizátorem nebo jsem měla jen opravdu málo věcí.
Když již žijete delší čas s partnerem nebo máte rodinu a jste výdělečně činní, množství Vašeho majetku narůstá a bobtná, aniž byste to vlastně pořádně vnímali. Teprve stěhování Vám ukáže, co všechno vlastníte a Vy jen koukáte, z jakých rohů a skrýší se ty věci na Vás hrnou.
Tady je pár kladů stěhování, jak je vidím já.

krabice

Výhody stěhování

1. Uděláte si pořádek a přehled ve věcech
Objevíte věci dávno ztracené nebo ty, na které jste již zapomněli.
2. Vyházíte nebo prodáte nepotřebné
Ať už se to týká oblečení, dětských hraček, bot nebo knih.
3. Uděláte něco pro svoji fyzičku
Takové stěhování tuží nejen ducha, ale i tělo. Zvlášť, pokud bydlíte ve 4. patře bez výtahu. To jdou kila dolů a svaly se rýsují.
4. Prověříte přátelství a rodinné vztahy
Je to přeci jen psychická zátěž a potřebujete většinou od někoho pomoci. Zvládnete se s partnerem nehádat a nabídnou kamarádi nebo rodina pomocnou ruku? Budete určitě překvapeni.

přenos krabic

5. Prověříte Vaše organizační schopnosti
Správně sbalit, označit bedny, důležité věci nechat někde po ruce, zorganizovat dopravu, to vše není jen tak. S každým stěhováním budete lepší a lepší.
6. Můžete to nechat na jiných
Pokud toho máte opravdu hodně, jste pracovně, či jinak vytíženi a hlavně chcete stěhovat velké a těžké kusy, je lepší si objednat firmu, která to profesionálně a rychle vyřeší za Vás. Vy si nestrhnete záda a můžete ten cvrkot sledovat od hrnku kávy a dortíku z nedaleké kavárničky. Více o stěhovacích firmách na .
Není to tedy zas taková katastrofa, jak se může na první pohled zdát. A většinou se stěhujete do většího a můžete zase začít hromadit a nakupovat.