Růžová voda jako tonikum na pleť

Růžová voda je velice účinným kosmetickým prostředkem pro zklidnění pokožky, a to nejen obličeje, ale také celého těla. Růžová voda dokáže naši pleť tonizovat, harmonizovat, ale i posilovat. Růžová pleťová voda je vlastně nejstarší používanou květovou vodou vůbec.
bílá růže

Jak vzniká růžová voda

Růžová voda je vedlejším produktem, který vzniká při parní destilaci esenciálních olejů, který se vyrábí z okvětních lístků vzácné damascénské růže, anebo růže stolisté. Tyto vonné lístky růží se vaří ve vodě a vzniká vonící pára. Tato pára se následně ochladí a zkapalní. Kapalina, která se zachytává do nádob, se nazývá hydrolát, čímž je potom růžová voda.
orosená růže

Pro všechny typy pleti

Růžová voda má velice silné pečující účinky pro všechny typy pleti, ať už se jedná o mladou a problematickou pleť, či pleť suchou a přecitlivělou, anebo pleť zralou a na péči náročnou. Kromě těchto uvedených je růžová voda vhodná i pro jemnou dětskou pokožku a pokožku náchylnou k alergiím. Extrakt z růží je vhodný pro všechny typy pleti z toho důvodu, že má skvělé zklidňující a harmonizační účinky. Rovněž má vynikající schopnost hydratovat a tonizovat pokožku.
Růžovou vodu můžete používat například jako:
· zklidňující pleťové tonikum
· jemnou odličovací vodu
· vodu pod pleťový olej
· hutnější krém
· proti akné a jiným kožním problémům
žena s akné

Účinky růžové vody

Obsažený extrakt z růží má totiž vynikající dezinfekční a protizánětlivé účinky. Kromě toho zamezuje vznik akné a urychluje hojení již vzniklých pupínků. Rovněž má růžová voda vlastnost mírně stahovat rozšířené póry na naší pleti a zabraňovat takto před vniknutím nečistot do pokožky, čímž zamezuje vzniku rozličných zánětů pleti. Svými protizánětlivými a léčivými účinky je růžová voda neocenitelným kosmetickým pomocníkem pro ty, kteří trpí ekzémy a jinými kožními onemocněními.