Ratanová sedací souprava neboli preference přírodního materiálu

Zásadní je neopomenout fakt, že tento druh materiálu by neměl být blízko topení a vystaven přímému slunci.

Co je vlastně ratan?

Jedná se o velmi exotickou popínavou dřevinu, která roste v jižní Asii. Nachází se v tropických lesích, kde jsou pro ni ideální podmínky. Výjimečnost spočívá ve vlastnostech, neboť dřevo je dosti lehké, v horké páře velmi snadno ohebné. Tímto je tak zcela ideální i na výrobu nábytku, bytových doplňků apod. Někdy se stává, že na první pohled může být ratan zaměněn za bambus, ale ten není natolik tvárný a ohebný.

ratanové křeslo

Charakteristické vlastnosti nábytku spočívají v pevnosti, pružnosti a dlouhé životnosti. Původně byl tento materiál využíván na nábytek do exteriéru, ale díky exotickému designu a vynikajícím vlastnostem si nachází čím dál více své místo v interiéru. Pozitivní je i nabídka v rámci různých barevných variant, tím si tak vybere každý.

Ratanová sedací souprava působí velmi elegantně, vzdušně. Jedná se o velmi moderní záležitost. Interiéru tak dodá přírodní vzhled. Díky tomu tak obývací pokoj bude působit originálně a ještě si ušetříte čas i v rámci úklidu. Jelikož v rámci údržby postačí nábytek jen otřít vhlkým hadříkem. Snadnější už to ani být nemůže.

Stačí se porozhlédnout v nabídce a zjistit, která ratanová sedací souprava je pro vás ideální volbou na základadě nejen vašich představ.

víno na ratanu

Alternativa v rámci klasiky

Velkému zájmu se těší rovněž umělý ratan, jenž je povětšinou vyroben z polyetylenu. Vzhledově je velmi podobný přírodnímu neboli klasickému ratanu. Avšak oproti němu disponuje výhodou v rámci vyšší odolnosti vůči vodě.

Po designové stránce je tato varianta k nerozenání od té přírodní. Předností je zejména takřka neomezená odolnost. Tato alternativa má i další pozitivní stránku, neboť nehrozí vyblednutí, je vysoká odolnost i vůči povětrnostním podmínkám. Eliminace narušení či změny materiálu.