Zkuste si vyrobit originální hodiny!


Všimli jste si, že existují interiéry, do kterých když vstoupíte, tak na vás dýchne místní genius loci? Zpravidla to bývají takové domovy, které lidé vyzdobili svými vlastními výrobky. Pokud totiž do svého bydlení vložíte kus sebe, váš otisk vněm hluboce zapůsobí na všechny příchozí. A vyrobit si do bytu můžete prakticky cokoli. Třeba originální hodiny.

deset hodin

Nepotřebujete k tomu nic složitého, vlastně to jediné základní, co byste měli mít po ruce, je funkční hodinový strojek, tedy alespoň v případě, kdy máte zájem, aby vaše hodiny ukazovaly aktuální čas. Pokud by však mělo jít jen o ozdobu, tak se i bez strojku hravě obejdete.

Nicméně sehnat hodinový strojek není nic složitého. Dokonce ho ani nemusíte kupovat, postačí vám k tomu nějaké staré nástěnné hodiny, které doma máte.

Výroba originálních domácích hodin v praxi znamená výrobu originálního ciferníku a jeho okolí. A tady je obrovský prostor pro vaši fantazii, jak celou věc pojmete, co vás baví, a jak si představujete, že by vaše hodiny měly vypadat.

Vždyť i samotný ciferník můžete ztvárnit mnoha způsoby. Někdo chce mít přehled o každé minutě a jinému stačí, když vidí, kdy udeří celá hodina.

Vaše budoucí originální hodiny tak můžete dokonale sladit s vybavením a stylem vašeho bytu anebo vytvořit výrazný prvek vašeho interiéru, který nikdo nepřehlédne.
mechanika hodin

To, jakou konkrétní techniku pro výrobu hodin zvolíte, záleží na vašich schopnostech a možnostech. Jestliže rádi pletete košíky, můžete si vyrobit oplétané hodiny. Pokud rádi malujete, můžete okolí ciferníku krásně vymalovat, může jít klidně o něčí portrét, květinové motivy anebo nějaký abstraktní námět. Pokud vás baví koláž, tak neváhejte, vezměte kus papíru nebo umělé hmoty a polepte jej tím, co se vám líbí. Samozřejmě můžete sáhnout také po barvách na sklo anebo po různých netradičních materiálech – skvělou volbou může být recyklace nepotřebných obalů či předmětů, například starých cédéček. Ovšem pokud fandíte minimalismu, klidně na zeď umístěte pouze samotné hodinové ručičky.