Co prozradí hipstera

Foťák
I když má v kapse iPhone, hipster s sebou všude tahá obstarožní přístroj po rodičích nebo naopak instaxovou hračku. Ne, že by na to nutně musel umět fotit, ale hlavní je nosit ho na nějakém viditelném místě a pohrdlivě se ušklíbat nad všemi, kdo okolo mávají svými telefonními přístroji. Vyšší level je pak ještě ruční kamera, na kterou budoucí Fellini natáčí zejména rozostřené záběry náhodných kolemjdoucích, popřípadě umělecký záběr Temelína. Co naopak hipster nefotí jsou západy slunce a svatby, alespoň pokud tedy nejsou v boho-chic stylu a dokonale barevně vyladěné.

děvče a kamera.jpg 

Oblečení
Oděv příslušníka této subkultury ideálně vypadá tak, jako kdyby k nám přiletěl z doby před třiceti lety. Tedy ošklivé košile, volné svetry a obnošené džíny. Ovšem pozor, vzhledem k tomu, že zásadou hipstera je nikdy nevypadat jako nikdo druhý, tak se mohou maskovat jako vyslanci jiných dekád: například neonové cvičební úbory, kosmické vestičky nebo manšestrové kalhoty a džíny do zvonu. Prostě, pokud okolo vás na ulici projde někdo, u koho si nejste jisti, zda svůj úbor myslí vážně nebo jenom nemá zrcadlo, tak jste pravděpodobně byli právě obdařeni setkáním s hipsterus vulgaris, hipsterem obecným.

nápojové plechovky.jpg 

Jídlo

Mořské řasy, asijské dezerty nebo naopak jídla, která známe z dětství. Základním stavebním prvkem tohoto životního stylu je ironie, takže počítejte s tím, že tohoto člověka uvidíte konzumovat třeba sushi s bramborovým salátem nebo naopak řízek s guacamole, zapíjené obskurním jihoamerickou limonádou, co se dá sehnat jenom na jednom místě v celé republice. Všimněte si také jídelního náčiní: znovupoužitelné hrnky, jídelní kastrůlky a látkové ubrousky? Hliníkové lahve? To jsou přesně znaky, které hledáte. A chcete-li hipstera někam nalákat, slibte mu, že tam budou talířky s fialovým oslíkem a kohoutem, co si pamatuje z dětství u babičky.