Ve městě, nebo na venkově?

Místo svého narození si vybrat nemůžeme. Zabezpečí ho pro nás naši rodiče, kteří se za každou cenu snaží, aby se nám domov, do kterého se narodíme líbil a přinesl nám lásku, pohodu a štěstí. Když, ale vyrosteme, máme možnost odstěhovat se do vlastního. A pak máme na výběr, jít žít do města, nebo na vesnici. Město nabízí nespočet příležitostí a praktičnosti. Ale co vám nezajistí a nepřinese? Kouzlo, které je na venkově!

krásná vesnice
Na vesnici život plyne, nepospíchá se!

Znáte to, v ruchu města, vidíte a slyšíte lidi, kteří pořád někam spěchají. Jako kdyby, jim něco mělo ujít. Všude spousta lidí, kteří se neohlíží, nezastaví. Takový způsob života, přináší nechtěný stres a paniku. Najít na takovém místě klidný režim a pohodu, je zcela nemožné. Na rozdíl od města, vesnice nabízí místo, odlehlé od toho hluku a zmatku. Její počet obyvatel vám přinese přesný přehled o tom, kdo v ní žije, a co dělá. Lidé zde mají k sobě blíž, znají se a snaží se pomáhat. Jelikož je veškerá „civilizace“ daleko, vědí, že se na sebe můžou obrátit a pomoci si, s čímkoliv bude potřeba. Žijí v mnohem větší harmonii a příměří, než je tomu ve městě.
taxi v ulicích

Ze zdravotního hlediska, je život na vesnici vhodnější z několika důvodu:


1.      žádný smog z aut, výparů z továren a fabrik


2.      větší šance vyhnout se přenášení bakterií, virů a nemocí


3.      lepší a klidnější spánek, který je pro zdravý život nepostradatelný

Máte, nebo plánujete děti? Potom je to nejlepší volba!

Zabezpečit pro děti zdravé a bezpečné prostředí, se usiluje každý rodič. Pokud plánujte děti, dát jim život na vesnici, jim přinese daleko více radosti a pohybu. Poblíž téměř každé vesnici, obvykle bývá nějaký kus lesa a přírody. Vytáhnout je tam, je pro ně jako je dostat do ráje. Ať mají na paměti, jaké nádhery přináší běhání po louce a hledání klacků, nebo sbírání lesních plodů, či hub. Navíc, nemusíte se o ně tolik bát, jako kdyby žili ve městě a všude kolem jezdili a troubili nějaké auta. Nedá se spoléhat na to, že každý řidič zabrzdí, když vidí, že si na ulici hrají děti. Na vesnici si najdou spoustu kamarádu, se kterými můžou běhat klidně za domkem, nebo i po poli. Už dávno není pravdou, že na vesnici bydlí jenom starší generace lidí.
rodina venku
Dnes se tady rozhodne žít, čím dále tím více mladých rodin, aby měli příležitost dát svým dětem, dostatek pohybu a radosti na čerstvém vzduchu. Ve městě, je z větší části tahají jenom do hracích koutků a do všelijaké herny, kde přichází do styku s bakteriemi a viry. Zamyslete se, co je pro vaše děti přínosnější. Vy, jako dospělí si můžete do města zajít vždycky, ale pro děti je jasnou volbou číslo jedna – život na vesnici.