Jak a proč si najít penfriends?

Všichni máme hranice do celého světa otevřené a je možné vycestovat prakticky kamkoliv. Jediným problémem je ale nedostatek financí, které nám v tom brání. Co kdybychom vám řekli, že je možné cizí země objevovat z bezpečí a pohodlí doma a ještě si při tom můžete procvičit i cizí jazyk?+
přátelský pozdrav)

Nevíte, co vlastně slovo penfriends znamená? Je to jednoduché. Slovo pochází z angličtiny a ve volném překladu znamená něco jako kamarád/ kamarádka na dopisování. Nejedná se o kamarády ze školy ale o úplně cizí lidi z cizí země. Můžete se s nimi podělit o vaše trápení, problémy či různé každodenní věci či záležitosti. Nejdůležitější na tom je to, že si přitom procvičíte i cizí jazyk, který je v dnešní době velmi důležitý. Nejčastěji tedy angličtinu.

Existují různé internetové weby, kde se můžete zaregistrovat a oni vám někoho mohou přidělit. Většinou se protější strana přiděluje podle toho, zda máte stejné zájmy, kolik vám je let apod. Pokud si s tím dotyčným nebudete chtít dopisovat, tak vám mohou navrhnout někoho jiného. Je to opravdu jednoduché.

Znám velké množství lidí, kteří se tímto způsobem přiučili i mnoho užitečných věcí a dodnes se s některými z penfriends přátelí. Je to jeden z dalších způsobů, jak se skamarádit s někým novým.

V dřívějších dobách se psalo hlavně přes dopisy, jenže v dnešní době už dopisy posílá málokdo, takže se dává přednost spíše emailům. Je také pravdou, že posílat dopis přes polovinu světa také není úplně nejlevnější záležitost. Samozřejmě na tom není nic špatného.

Témat, která můžete s někým rozebírat je obrovské množství. Asi neexistují témata, která by byla doslova tabu. Závisí to jen na vás, o čem si budete chtít psát.

Jestliže se dostanete k tomu, že vy sami si budete mít možnost vybrat, s kým si chcete psát, pak určitě hleďte nejen na zájmy ale také na kulturu apod.
dvě kamarádky

Když se podíváte nebo si přečtete názory lidí, kteří penfriends vyzkoušeli, pak zjistíte, že mezi ty nejlepší na procvičování angličtiny jsou Rusové nebo Jugoslávci. Je ale důležité se při výběru spoléhat na váš instinkt. Pokud najdete někoho, kdo vám bude připadat sympatický, zkuste mu napsat a uvidíte, zda to vyjde.