Garmin Forerunner 35, předražený náramek

V této recenzi se nebudu věnovat technické specifikaci produktu, ale přímo uživatelskými zkušenostmi.
Hned na začátku zmíním, že tento sporttester není vhodný pro pokročilé a náročnější běžce. Je to základní model, kterému se bez problémů vyrovnají sportovní náramky například od Xaomi nebo firmy Huawei. Pokud při výběru kladete hlavní důraz na cenu, tyto náramky stojí do tisícovky a zvládají to samé, ve stejné kvalitě.Garmin sportovní hodinky
To, co považuji na hodinkách za velmi dobrý počin, je tlačítkové ovládání. U dotykových displejů se mi občas stává, že se při aktivitě zastaví. U těchto hodinek se to nestalo ani jednou. V celku dobře měří trasu. U tepu si nejsem jistá, protože mi při poměrně velké zátěži měří nízkou tepovou frekvenci. Mají skvěle čitelný displej.
Součástí každého výrobku Garmin je samozřejmě aplikace neboli deník Garmin Connect. Tady najdete svůj přehled, který si můžete upravovat podle potřeb. Pokud máte potřebu kontaktu s ostatními běžci, využijte možnost propojení s jednotlivci i skupinami. V aplikaci považuji za obrovské mínus přehledy, které nejsou na bázi měsíce, ale na filtru na 7 dní, 4 týdnů nebo 12 měsíců.
Řízení tréninku na hodinkách v podstatě nenajdete. Jediné, co máte možnost nastavit, je upozornění na zónu tepové frekvence, vzdálenost, kalorie a čas. Vždy jen jednu hodnotu od každého. Intervaly tudíž nepřichází v úvahu. V deníku jsou ke stažení tréninkové plány, viditelné v kalendáři, pokud si je uložíte. Zobrazí se i v aplikaci na mobilu, ale nejsou spustitelné z telefonu, ani z hodinek. Garmin FR 35 nepodporují žádným způsobem řízení tréninku. Navíc za obrovský mínus považuji právě to, že plány nespustíte ani z výše zmíněné aplikace.Muž běžec
Původně jsem začínala s náramkem od firmy Huawei band 2 pro. Kromě toho, že jejich displej není čitelný na slunci, musela jsem si stínit, abych něco viděla, je v podstatě bez chyby. Porovnávám tento typ Garminů s tímto náramkem. Tréninkové plány lze nastavit v aplikaci zdraví a spustit na telefonu. Ten Vás i zvukově řídí. Cena náramku je asi 800 kč. Hodinky jsem kupovala v bazaru a dobře jsem udělala, protože jsem nikde nenašla praktickou recenzi, kterou bych se mohla řídit. Stály mě 1400 Kč, nicméně cena nových se pohybuje stále kolem 3000 Kč. Když pominu, že mají krásně čitelný displej a vypadají dobře, náramek Huawei nabízí více muziky za méně peněz.    
Nenechte se tedy strhnout moderním trendem a nebojte se levnějších značek. Fungují totiž úplně stejně a v mnoha případech i lépe.