Nejenom na ozdobu

Plot má hned několik funkcí. Nejenom, že může být vzhledný a je tím prvním, co každá návštěva a každý člověk, který vstupuje dovnitř, vidí hned na první pohled, ale je také z mnoha hledisek praktický a užitečný. Každý pozemek musí být ohraničený to je jistě každému známo. A právě ohraničení si můžeme v dnešní době vybírat i podle svého vlastního vkusu. Proto si můžeme vybrat esteticky zajímavé prvky s krásnými dekory. Pokud chceme mít navíc soukromí, pak je lepší zvolit něco, co nepropouští světlo a nežádoucí pohledy sousedů.
bazén na zahradě

Hned několik funkcí, které plní ohraničení pozemku

a. Ohraničení má však ještě několik další funkcí. Jednou z nich je udržení všeho za hradbou. Možná si říkáte, že Vám nemá co uniknout, tak buďte tím pádem rádi, že není ani nic zvenku, co by se mohlo dostat dovnitř na Váš pozemek a natropilo by Vám tam neplechu. Na vesnicích se totiž ještě často vidí potulující se psi, kočky a další všelijaká zvířátka, která by mohla zavítat na Vaši zahrádku a trochu si tam pohrabat či udělat jinou neplechu, něco poničit či zaneřádit.
b. Další variantou, proč volit pevné a stálé ohraničení, které dlouho vydrží, takže je potřeba zvažovat i nad životností, aby ohraničení nemusel člověk po pár měsících nebo letech opět upravovat nebo dělat úplně nové, je pohled z hlediska domácích mazlíčků. Pokud vlastníte pejska nebo i kočičku, která se rádi proběhne po zahrádce, pak je nezbytné mít ohraničení pozemku. V případě pejsků to platí dvojnásob, protože ti se nesmí nikde potulovat ale zároveň je vždy lepší, když mají své vlastní soukromí, tedy pozemek, který mohou hlídat. Na něm se prohánějí, dovádějí, ten hlídají, což je jejich úkolem, který vždy plní na jedničku a mají radost z pobytu na čerstvém vzduchu. To k pejskům neodmyslitelně patří.
pejsek zřejmě kokršpaněl leží na trávě, za ním je vidět plot
c. Narazili jsme na domácí mazlíčky a všelijaká ostatní zvířátka a co takhle děti? Ne, že by bylo nezbytné před nimi něco hlídat, ale pokud jsme s nimi venku, tak víme, jak je náročné je uhlídat, aby netropily občas i nějaké ty nezbednosti. Proto je opět ohraničení pozemku tím nejdůležitějším. Díky tomu se děti po pozemku kolem domu mohou probíhat, jak chtějí a kam chtějí a rodiče mají jistotu, že se nemůže nic stát a že nevyběhnou na silnici. Proto je důležité mít bezpečné a také dostatečně vysoké hrazení, abychom si byli jistí a nedělali si zbytečné starosti. A právě tyto funkce plní betonové ploty Lanškroun.