Nemáte čas si mýt vlasy?

Suché šampony nejsou na trhu žádnou novinkou a to ani na trhu českém, kde jak víme, kde co přijde později, než do jiných částí světa.
Někteří lidé, kteří se nezabývají kosmetiku a vychytávky typu suchý šampon je nezajímají, by si mohli myslet, že je to prášek, který se smíchá s vodou a je to. Abyste jako třeba nemuseli tahat těžké šampony na cesty. Nicméně tak to není.
žena a sušení vlasů.jpg
Co to tedy je?
Tento vynález dnešní doby je prášek, který se nanese do vlasů a vyčeše se. Když ho do vlasů vpravíte, nasaje na sebe mastnotu, vlasy osvěží a dodá jim objem, takže vaše vlasy vypadají zase o něco lépe, než před jeho použitím a můžete klidně vyrazit mezi lidi bez mytí, vysoušení a stylizování vlasů.
Prášek na mytí vlasů?
Suchý šampon seženete jako prášek, který si do vlasů nasypete anebo ho můžete koupit již jako sprej, který do vlasů nastříkáte. Protože se jedná o velmi žádaný výrobek, seženete ho i pro různé barvy vlasů. Například pro tmavé, abyste neměli na vlasech bílé pruhy. Samozřejmě můžete najít i takový, který zvyšuje objem vlasů apod.
Už si nemusím mýt vlasy?
Samozřejmě se jedná pouze o doplněk hygieny a o takovou poslední záchranu, když nemáte jinou možnost, čas a příležitost si vlasy umýt. Jedná se opravdu o chvilkovou záležitost.
Co tedy pro domácí výrobu koupit?
·         hrnek kukuřičného škrobu
·         hrnek kakaa (nebo hnědého jílu)
·         kapku éterického oleje
·         dózu na jeho uskladnění
·         kosmetický štětec na nanášení
Tyto uvedené ingredience, tedy škrob, jíl (kakao) a kapka éterického oleje se smíchá, respektive spíše protřepe. Kakao přidejte podle toho, jak tmavé vlasy máte. Pokud máte vlasy platinové, nepřidávejte vůbec, pokud jste tmavovláska, přidejte více. Ideálně si odzkoušejte sama doma a postupně množství kakaa či jílu vylaďte.
mletá káva.jpg
Tuto směs, podobně jako barvu na odrostu, naneste do vlasů. Ze zkušenosti také víme, že je dobré dát tento vzniklý prášek například do obalů od dětských pudrů, protože je fajn dírkami prášek ke kořínkům vlasů nasypávat a poté rozčesávat. Úplně nejideálnější cestou, jak vyčesávat tento a v podstatě jakýkoli suchý prášek z vlasů je, že si ho vyčesáváte prostřednictvím foukací kulmy. Tím si nejen důkladně vlasy od zbytků očistíte, ale také nastylizujete vlasy ihned do požadovaného účesu.