Rodinné vztahy bývají spletité


Rodinné příslušníky – si nikdo z nás dopředu vybrat nemůže. To je pravdivé rčení, které nám dává na známost to, že nám nezůstává nic jiného, než s nimi vycházet a snažit se být vůči nim láskyplní, i když to mnohdy vypadá, že to není možné.Protože je to právě rodina, která nás dovede nejvíce potrápit a jejich vztahy jsou mnohdy na ostří nože.
šťastná rodina venku

Větší lásku a jistotu nenajdete

V průběhu života se vám může otočit zády a zklamat vás spousta lidí, kterých potkáte a vytvoříte si s nimi nějaké pouto. O to lehčí však bývá proces smutku, díky rodině, která vás ve všem podrží.
Vycházet s vašimi rodinnými příslušníky, byste měli ve všech ohledech a za všech okolností. Jsou s vámi spojeni geny, máte společnou historii a láska k nim, je vám daná přirozeně.
Jsou totiž jediná jistota, kterou můžete v životě mít, protože vědí, že k nim bezesporu patříte a nejen proto, vás budou vždy milovat.
Stejně byste to měli cítit i vy, kdy budete vhlížet na jejich nešvary, nálady nebo vlastnosti s nadhledem a budete se jich snažit milovat za všech podmínek – protože jsou přece vaši nejbližší.
špinavé nohy

Hádky zasáhnou vždy celou rodinu

I když nepatříte mezi lidi, kteří mají potřebu konflikty vyhledávat nebo se jich dokonce účastnit, může se stát, že v případě rodiny vám vaše trpělivost někdy dojde.
Pokud se pustíte do řešení nepříjemné situace, dotkne se to všech členů, kteří jsou součástí vás a budou chtít být vždy nestranní. Je nesmírně důležité, vycházet se všemi – bez rozdílu na to, jak to bude složité. Nemůžete si mezi nimi vybírat pouze lidi, se kterými si rozumíte, ale brát všechny stejným dílem pochopení a lásky.
Nemusí se vám samozřejmě líbit vše, co dotyční dělají a chování, které se vám vymyká z normálnosti, ale jednou jste se do rodiny plné lidí narodili a očekává se, že pochopíte, jak je podstatné držet vždy pohromadě a milovat jich ve všech ohledech.